Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kmapps/ftp/dlabiznesu/modules/database/classes/kohana/database/mysql.php on line 59
dokumenty, obieg informacji w firmie,przedsiębiorstwie | Urządzenia pracujące w sieci | Słowem eksperta | Dla Biznesu - efektywne rozwiązania dla firm

Urządzenia pracujące w sieci

W nowoczesnym biurze wszystkie urządzenia są ze sobą połączone i pracują w sieci. Dzięki temu można łatwo monitorować ich wykorzystanie, stan techniczny, a także ograniczyć wydatki na papier i poprawić zarządzanie obiegiem dokumentów.

Miejsce prostych kopiarek, drukarek i faksów szybko zajmują urządzenia wielofunkcyjne dla biur. Każde z nich potrafi zastąpić wszystkie wcześniej wymienione urządzenia. Ich ważną cechą jest możliwość wprowadzania systemów umożliwiających autoryzację użytkowników i bezpieczną pracę w sieci.

Urządzenia pracujące w sieci

W nowoczesnym biurze wszystkie urządzenia są ze sobą połączone i pracują w sieci.
Dzięki temu można łatwo monitorować ich wykorzystanie, stan techniczny, a także ograniczyć wydatki na papier i poprawić zarządzanie obiegiem dokumentów.

Miejsce prostych kopiarek, drukarek i faksów szybko zajmują urządzenia wielofunkcyjne dla biur. Każde z nich potrafi zastąpić wszystkie wcześniej wymienione urządzenia. Ich ważną cechą jest możliwość wprowadzania systemów umożliwiających autoryzację użytkowników i bezpieczną pracę w sieci.

Sprawny obieg informacji w przedsiębiorstwie

Zastosowanie kart zbliżeniowych lub kodów PIN pozwala na identyfikację wszystkich osób pracujących w sieci, drukujących, kopiujących, skanujących i faksujących dokumenty w firmie. Monitoring pozwala także śledzić wykorzystywanie wszystkich urządzeń przez pracowników i dokładnie określić ilość stron, które każde z nich wykonało w ciągu miesiąca. Wprowadzenie mechanizmu autoryzacji użytkowników zapobiega też dostępowi osób przypadkowych do firmowego sprzętu i pozwala kontrolować obieg dokumentów w firmie. Dzięki programom zarządzającym drukiem i autoryzacji użytkowników, wiadomo co pracownicy drukują, skanują i gdzie wysyłają faksy. Dlatego instytucje finansowe, gdzie bezpieczeństwo musi być na wysokim poziomie, chętnie przystają na takie projekty. Dzięki nim mają pełną kontrolę nad obiegiem informacji w firmie i tym co się dzieje z dokumentami papierowymi oraz elektronicznymi.

Drukowanie sterowane

- Konica Minolta oferuje systemy SafeQ oraz PSES, które pozwalają nie tylko na bezpieczną pracę w sieci, ale również na określenie zakresu uprawnień pracowników. Dzięki nim można na przykład ograniczyć liczbę osób uprawnionych do wykonywania prac w kolorze lub ustanowić dla każdego działu miesięczne limity druku. Możliwe jest także wprowadzenie, jako standardu, czarno-białego wydruku dwustronnego – mówi Adam Bieniewski, ProductionPrinting&Solutions Manager Konica Minolta Business Solutions Polska.

Nowoczesne oprogramowanie automatycznie rozpoznaje specyfikę poszczególnych prac i kieruje je do druku na właściwych urządzeniach np. materiały o dużej objętości drukowane są na innym sprzęcie niż standardowe. Z kolei, ze względów bezpieczeństwa, dokumenty o dużej wrażliwości pochodzące z działów strategicznych firmy są drukowane na urządzeniach umieszczonych w pomieszczeniach niedostępnych dla osób postronnych. Aplikacje Konica Minolta umożliwiają także drukowanie dokumentów w tzw. trybie podążającym i odbieranie ich z każdego zainstalowanego w przedsiębiorstwie urządzenia. Prace drukowane są jednak dopiero po pojawianiu się osoby zamawiającej przy odpowiedniej maszynie i weryfikacji jej tożsamości poprzez wpisanie kodu PIN bądź użycie karty zbliżeniowej. Dzięki temu osoby nieupoważnione nie mają dostępu do zleconych prac.
 
Zwiększona wydajność pracy z dokumentami

Urządzania wielofunkcyjne dla biur wyposażone są w wiele funkcji, które ułatwiają pracę użytkownikom i zwiększają bezpieczeństwo. Nowoczesne, wielofunkcyjne systemy bizhub Konica Minolta, pracujące w środowisku sieciowym, mogą służyć np. jako  centralne faksy biurowe. Dzięki nim można łatwo wysłać i odbierać faksy bezpośrednio z każdego komputera w biurze i to bez wcześniejszego drukowania ich na papierze. Dzięki połączeniu skanera ze specjalnym oprogramowaniem do rozpoznawania i digitalizacji znaków możliwe jest automatyczne przetwarzanie dokumentów do formatów, które mogą być łatwo edytowane przy użyciu popularnych aplikacji takich jak MS Word czy MS Excel. Aplikacje OCR Konica Minolta zainstalowane w  urządzeniach wielofunkcyjnych bezbłędnie rozpoznają polskie znaki i czcionki innych języków narodowych. Zapewniają też doskonałą jakość odwzorowania zdjęć.

Nowoczesne urządzanie wielofunkcyjne pracujące w sieci usprawniają przepływ dokumentów w biurze, poprawiają bezpieczeństwo pracy oraz znacznie obniżają koszty wytwarzania dokumentów. Nie więc dziwnego, że szybko zdobywają rynek.