Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kmapps/ftp/dlabiznesu/modules/database/classes/kohana/database/mysql.php on line 59
archiwizacja, obieg dokumentów w firmie | Jak elektroniczne archiwizować dokumenty? | Słowem eksperta | Dla Biznesu - efektywne rozwiązania dla firm

Jak elektroniczne archiwizować dokumenty?

Wydatki na druk można zmniejszyć poprzez zapisywanie i archiwizowanie dokumentów w formie elektronicznej. SMARTSCAN, najnowsza aplikacja Konica Minolta, pozwala na łatwą zamianę dokumentów drukowanych na pliki elektroniczne.

Większość urządzeń wielofunkcyjnych do biur jest standardowo wyposażonych w skanery oraz oprogramowanie umożliwiające zamianę dokumentów papierowych na pliki JPG, TiF oraz PDF. Dodatkowo, można je także wyposażyć w moduł I-OPTION, który pozwala na zamianę tekstu pisanego na tzw. przeszukiwalne pliki PDF. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo - bo w formie elektronicznej - archiwizować wszelkie potrzebne materiały.

Jak elektroniczne archiwizować dokumenty?  

Wydatki na druk można zmniejszyć poprzez zapisywanie i archiwizowanie dokumentów w formie elektronicznej. SMARTSCAN, najnowsza aplikacja Konica Minolta, pozwala na łatwą zamianę dokumentów drukowanych na pliki elektroniczne, co ułatwia ich przechowywanie i usprawnia przepływ informacji w firmie.  

Większość  urządzeń  wielofunkcyjnych do biur jest standardowo wyposażonych w skanery oraz oprogramowanie umożliwiające zamianę dokumentów papierowych na pliki JPG, TiF oraz PDF. Dodatkowo, można je także wyposażyć w moduł I-OPTION, który pozwala na zamianę tekstu pisanego na tzw. przeszukiwalne pliki PDF.  Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo - bo w formie elektronicznej - archiwizować  wszelkie potrzebne materiały. Co więcej, moduł ten umożliwia przeszukiwanie dokumentów pod kątem konkretnych słów i fraz kluczowych. Inżynierowie Konica Minolta poszli jednak o krok dalej i od niedawna dostępne jest najnowsze, autorskie rozwiązanie o nazwie SMARTSCSAN, służące do digitalizacji dokumentów

Inteligentne skanowanie

Poza standardowymi formatami JPG, TiF i PDF, aplikacja SMARTSCAN pozwala na szybką zamianę dokumentów drukowanych także do formatu Word, EXEL oraz SPDF, czyli przeszukiwalnych plików PDF. W wersji bardziej zawansowanej program automatycznie odróżnia od siebie digitalizowane dokumenty i zapisuje je na serwerze jako odrębne pliki, nadając im inne nazwy. Wystarczy, aby dokumenty  w podajniku zostały przedzielone pustą, biała kartką. W wersji najbardziej zaawansowanej SMARTSCAN ARCHIVE oferuje użytkownikom program do archiwizowania danych, dzięki któremu można zapisywać informacje na serwerze i archiwizować je w sposób  profesjonalny. Aplikacja może być stosowana we wszystkich urządzeniach Konica Minolta,  które bazują na technologii OPEN API.  

- Rozwiązania Konica Minolta do digitalizacji i archiwizacji dokumentów pozwalają łatwo usprawnić obieg dokumentów w biurze, ograniczyć koszty ich przechowywania oraz szybciej dotrzeć do potrzebnych informacji – mówi Mateusz Macierzyński, kierownik produktu ds. oprogramowania i rozwiązań w Konica Minolta Business Solutions Polska.

Oszczędność czasu, pracy i kosztów

Aplikacje Konica Minolta są niezwykle łatwe i wygodne w obsłudze.  Pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze.  W ciągu pięćdziesięciu sekund mogą zeskanować i zapisać w formie elektronicznej aż dziesięć stron maszynopisu! Ta sama praca zajęłaby profesjonalnej maszynistce co najmniej godzinę. Zamiast zatrudniać sekretarkę do przepisywania dokumentów lub kupować kolejne szafy, aby gromadzić w nich sterty dokumentów, wszystko możemy mieć szybko pod ręką, zapisane w komputerze. Co ważne,  równie szybko możemy odszukać potrzebny nam dokument lub dane. Nie trzeba nikogo przekonywać, że łatwo przekłada się to oszczędność czasu i pieniędzy.