Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kmapps/ftp/dlabiznesu/modules/database/classes/kohana/database/mysql.php on line 59
urządzenia wielofunkcyjne do biura | Problemy ze sprzętem utrudniają efektywność pracy | Słowem eksperta | Dla Biznesu - efektywne rozwiązania dla firm

Problemy ze sprzętem utrudniają efektywność pracy

Kupowanie taniego sprzętu do druku na dłuższą metę jest nieopłacalne.

Zwykle jest on nadmierne eksploatowany i szybko zaczyna się psuć, a jakość druku staje się coraz gorsza. Tanie urządzenia mają też mniejszą wydajność i wymagają częstej wymiany materiałów eksploatacyjnych, co znacznie obniża efektywność pracy. Tanie urządzenia w początkowym okresie eksploatacji mogą nie przysparzać problemów. Kiedy firma się rozwija, szybko okazuje się, że stary sprzęt jest niewystarczający. Według badań największym kłopotem związanym z drukiem na jaki narzekają pracownicy jest brak papieru. Małe drukarki wyposażone są w niewielkie podajniki, które zwykle mieszczą zaledwie 100-150 arkuszy nie mają możliwości zainstalowania dodatkowych kaset. Kiedy nagle kończy się papier, druk zostaje wstrzymany. Typowe urządzenia biurowe mają większą pojemność podajników i możliwość rozbudowy o kolejne kasety. Kiedy w pierwszej kasecie brakuj papieru urządzenie korzysta z zapasu zgromadzonego w drugim podajniku i druk nie zostaje przerwany. Drugi powód do narzekań to kończący się toner. W małych urządzeniach starcza on do wykonania 300-500 wydruków i to przy założeniu, że każda ze stron jest zadrukowana tylko w pięciu procentach. Kiedy z jednej drukarki korzysta kilka osób, toner kończy się błyskawicznie, a co gorsza nikt nie kontroluje jego stanu.
- Małe drukarki i tanie urządzenia wielofunkcyjne nie mogą być podłączone do systemu monitoringu, który pozwala na sprawne zarządzanie ich eksploatacją i szybką ocenę stanu technicznego. Kiedy potrzebujemy coś pilnie wydrukować, nagle okazuje się, że brakuje tonera lub papieru. Trzeba ich szukać w magazynie i wymienić w trakcie druku. To wstrzymuje prace i jest niezwykle denerwujące – mówi Szymon Szczur, Koordynator ds. Wsparcia Sprzedaży Rozwiązań Biznesowych w Konica Minolta.

Dedykowane urządzenia wielofunkcyjne dla firm.

Urządzenia wielofunkcyjne przystosowane są do dużego obciążenia, z reguły podłączone do systemu monitoringu, który pozwala na kontrolę procesu drukowania jak i obniżanie kosztów w firmie i ocenę stanu materiałów eksploatacyjnych. Kiedy kończy się toner, technik serwisu lub administrator systemu jest automatycznie o tym informowany i może szybko uzupełnić zapas. Jeśli nie ma możliwości monitoringu, trzeba wcześniej zgromadzić duże ilości materiałów  eksploatacyjnych na zapas, co podnosi to koszty eksploatacji sprzętu. Sprawne drukowanie utrudniają też problemy z komunikacją. W tanich urządzeniach materiał przeznaczony do druku jest obrabiany przez procesor komputera. W droższych, całą obróbką zajmuje się procesor urządzenia , który jest dedykowany do wykonywania tego typu zadań. Dzięki temu trwa to szybciej, a komputer zwolniony z wykonywania tych czynności, może

zająć się innymi zadaniami i praca całego systemu nie jest

spowolniona. Bardziej zaawansowane urządzenia mają też interfejsy

sieciowe, co bardzo poprawia komunikację.
Kupno tanich drukarek do użytku biurowego daje tylko pozorne

oszczędności. Są bardziej awaryjne, a ich eksploatacja jest bardziej
kłopotliwa. Nie mają też możliwości rozbudowy o nowe funkcje i integracji z biurowym środowiskiem pracy.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Rudecka, PR Manager, Konica Minolta Business Solutions

Polska Sp. z o.o., tel. 22 560 33 30, +48 668 133 251, e-mail:

magdalena.rudecka@konicaminolta.pl Marcin Sabała, Fischer&Zubek PR

Partners, + 48 508 101 150, e-mail. marcin.sabala@firmapr.com.pl

Problemy ze sprzętem utrudniają efektywność pracy
Kupowanie taniego sprzętu do druku na dłuższą metę jest nieopłacalne. Zwykle jest on nadmierne eksploatowany i szybko zaczyna się psuć, a jakość druku staje się coraz gorsza. Tanie urządzenia mają też mniejszą wydajność i wymagają częstej wymiany materiałów eksploatacyjnych, co znacznie obniża efektywność pracy.
Tanie urządzenia w początkowym okresie eksploatacji mogą nie przysparzać problemów. Kiedy firma się rozwija, szybko okazuje się, że stary sprzęt jest niewystarczający. Według badań największym kłopotem związanym z drukiem na jaki narzekają pracownicy jest brak papieru. Małe drukarki wyposażone są w niewielkie podajniki, które zwykle mieszczą zaledwie 100-150 arkuszy nie mają możliwości zainstalowania dodatkowych kaset. Kiedy nagle kończy się papier, druk zostaje wstrzymany. Typowe urządzenia biurowe mają większą pojemność podajników i możliwość rozbudowy o kolejne kasety. Kiedy w pierwszej kasecie brakuj papieru urządzenie korzysta z zapasu zgromadzonego w drugim podajniku i druk nie zostaje przerwany. Drugi powód do narzekań to kończący się toner. W małych urządzeniach starcza on do wykonania 300-500 wydruków i to przy założeniu, że każda ze stron jest zadrukowana tylko w pięciu procentach. Kiedy z jednej drukarki korzysta kilka osób, toner kończy się błyskawicznie, a co gorsza nikt nie kontroluje jego stanu.
- Małe drukarki i tanie urządzenia wielofunkcyjne nie mogą być podłączone do systemu monitoringu, który pozwala na sprawne zarządzanie ich eksploatacją i szybką ocenę stanu technicznego. Kiedy potrzebujemy coś pilnie wydrukować, nagle okazuje się, że brakuje tonera lub papieru. Trzeba ich szukać w magazynie i wymienić w trakcie druku. To wstrzymuje prace i jest niezwykle denerwujące – mówi Szymon Szczur, Koordynator ds. Wsparcia Sprzedaży Rozwiązań Biznesowych w Konica Minolta.
Dedykowane urządzenia wielofunkcyjne dla firm.
Urządzenia wielofunkcyjne przystosowane są do dużego obciążenia, z reguły podłączone do systemu monitoringu, który pozwala na kontrolę procesu drukowania jak i obniżanie kosztów w firmie i ocenę stanu materiałów eksploatacyjnych. Kiedy kończy się toner, technik serwisu lub administrator systemu jest automatycznie o tym informowany i może szybko uzupełnić zapas. Jeśli nie ma możliwości monitoringu, trzeba wcześniej zgromadzić duże ilości materiałów eksploatacyjnych na zapas, co podnosi to koszty eksploatacji sprzętu. Sprawne drukowanie utrudniają też problemy z komunikacją. W tanich urządzeniach materiał przeznaczony do druku jest obrabiany przez procesor komputera. W droższych, całą obróbką zajmuje się procesor urządzenia , który jest dedykowany do wykonywania tego typu zadań. Dzięki temu trwa to szybciej, a komputer zwolniony z wykonywania tych czynności, może zająć się innymi zadaniami i praca całego systemu nie jest spowolniona. Bardziej zaawansowane urządzenia mają też interfejsy sieciowe, co bardzo poprawia komunikację.
Kupno tanich drukarek do użytku biurowego daje tylko pozorne oszczędności. Są bardziej awaryjne, a ich eksploatacja jest bardziej kłopotliwa. Nie mają też możliwości rozbudowy o nowe funkcje i integracji z biurowym środowiskiem pracy.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Rudecka, PR Manager, Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o., tel. 22 560 33 30, +48 668 133 251, e-mail: magdalena.rudecka@konicaminolta.pl Marcin Sabała, Fischer&Zubek PR Partners, + 48 508 101 150, e-mail. marcin.sabala@firmapr.com.pl